Krásy a tajemství Asie - Indie a Srí Lanka

 • Úvod | Indie | Srí Lanka
 • INDIE

  Rozloha: 3 587 600 km2 (sedmá největší země)
  Obyvatelstvo:  1 210 850 000 obyvatel (druhá nejlidnatější země)
  Hlavní město: New Dillí
  Jazyk: hindu, angličtina
  Měna: 1 indská rupie (0.6 České koruny)
  Časové pásmo: Indické časové pásmo je od ČR o + 4,5 hodiny v zimním čase a o 3,5 hodiny v letním čase. V Indii není tak jako v Evropě zaveden letní čas, tento čas je platný pro celou celou Indii.

  Indická republika pokrývá část jižní Asie, je to jedna z největších a nejlidnatějších zemí světa. Indie je kolébka lidské kultury, která vždy přitahovala poutníky, dobyvatele a cestovatele z celého světa. Státem protéká několik významných řek (Indus, Ganga a Brahmaputra), kolem nichž se v minulosti utvářely starověké civilizace. První známky lidské kultury zde sahají do 3. tisíciletí př.n.l.
  Vzniklo zde několik světových náboženství, nejrozšířenější je hinduismus, dále buddhismus, džinismus, či sikhismus.
  V Indii je nespočet zajímavých míst, nabízí majestátní hory a zasněžené vrcholky Himaláje na severu, věčně zelená tropická Kerala na jihu, korálové ostrovy, dlouhé písečné pláže, háje banánových a kokosových palem, nekonečné čajové plantáže. Díky dlouhé kulturní historii je zde bezpočet chrámů, paláců, mnoho historických měst, odvážnější návštěvníky lákají také deštné pralesy a hory na severu.

  Poznejte krásy Indie     

  Vydejte se za krásami orientu poznávat bohaté kulturní dědictví Indie, ochutnat rozmanitou kuchyni a prožít rozporuplné zážitky.

  Vhodná doba pro cestování:V Indii se rozlišují 3 roční období, období horka, období monzunů, a chladné období, proto velmi záleží, do které části Indie se chystáte. Obecně se za hlavní sezónu považuje listopad až březen, kdy je příjemné počasí po celé Indii (kromě horských oblastí na severu Himaláje). Poté nastává velmi horké léto, (vhodné pro cesty do hor), kdy se denní teploty pohybují mezi 40 a 50 ºC ve stínu. 

  Vstupní formality: Bez pasu a platného víza se do Indie nelze dostat, proto je potřeba přípravě věnovat potřebnou pozornost. Je nutné vyplnit on-line formulář a osobně požádat na velvyslanectví Indické republiky v Praze. Vyřízení žádosti trvá asi 7 dní. Platnost pasu musí být nejméně 6 měsíců po návratu. Podmínky pro vydávání víz se poměrně často mění, proto je vhodné vždy raději prostudovat oficiální zdroj (webové stránky Indické ambasády v České republice).

  Doporučené očkování: vakcína proti žluté zimnici, očkování proti Hepatitidě typu A